AKTUÁLNĚ / Společnost

25.2.2013

Nová přeshraniční hasičská cisterna je již v Chrastavě

CHRASTAVA

Novou hasičskou cisternu CAS 20/3000/200 Tatra T815 231R55 19 325 4 x 4,2 v pondělí oficiálně převzali dobrovolní hasiči v Chrastavě.

Hasičskou stříkačku za 7,2 miliónu Kč hasiči pořídili z "Programu Cíl 3 / Ziel 3 na podporu přeshraniční spolupráce mezi Libereckým krajem a Svobodným státem Sasko v rámci projektu „Chrastava, Skalice a Bertsdorf – Hörnitz – hasiči společně proti přírodním živlům“. Partnery Chrastavy jsou obec Skalice a na německé straně pak Bertsdorf – Hörnitz.

A právě Skalice získá v červnu letošního roku další obdobnou hasičskou stříkačku, stejně jako Bertsdorf – Hörnitz.

„Zatím je tedy naplněna třetina projektu. Navíc ale skaličtí a němečtí hasiči si z peněz programu Cíl3  opraví také své zbrojnice,“
uvedl jednatel Euroregionu Nisa Jaroslav Zámečník s tím, že chrastavská cisterna je již desátým vozem tohoto typu pro obce a města ležící v ERN.

Moderní cisternu na 3 000 litrů hasiči využijí na různé typy zásahů, včetně dopravních nehod. Nové vozidlo zároveň nahradí dosluhující stříkačku Liaz, která bude nabídnuta k prodeji.

Křest slavnostně provedli starosta města Michael Canov, hejtman Libereckého kraje Martin Půta, starosta Skalice Jiří Löffelmann, místostarosta Bertsdorf - Hörnitzu  Günter Ohmann, jednatel ERN Jaroslav Zámečník, chrastavský velitel SDH Miroslav Pivoňka a zástupce dodavatelské firmy Ziegler Hasičská Technika s.r.o. Jiří Mlateček.

Autor / zdroj: Mgr. Jiří Langer

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Liberečané hlasováním rozhodli o výsledných projektech

Liberec už zná výsledky prvního ročníku participativního rozpočtu. Do hlasování se zapojilo 3422 Liberečanů a rozhodli tak o projektech, které město b

Post

Hasiči zachraňovali domácí mazlíčky

V neděli téměř současně vyjeli hasiči k záchraně psa a kocoura.

Post

Po stopách řemesel: za březovými metlami do Krkonoš

Dříve se v domácnostech používaly naprosto běžně, dnes již prakticky zcela vymizely. Březové metly v současné době zcela nahradily jejich moderní nást

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě