AKTUÁLNĚ / Společnost

25.2.2013

Ve druhém kole regionálního grantového řízení přispěla Nadace České pojišťovny i Diakonii Dubá

DUBÁ

Ve druhém kole grantového řízení podpořila Nadace ČP celkem osmnáct projektů. Šlo například o příspěvek ve výši 61 163 korun pro Diakonii Dubá.

Příspěvek bude použit na nákup rehabilitačního lůžka, rehabilitačních pomůcek, elektrické polohovací postele a invalidního vozíku pro obyvatele Centra sociální rehabilitace pro tělesně postižené.

Grantový program Nadace ČP je důležitou součástí aktivit České pojišťovny v oblasti společenské odpovědnosti. Neziskové organizace i občané po celé České republice mohou díky tomuto programu získat finanční podporu pro své projekty. Grantový program je zaměřen hlavně na pomoc sociálně a zdravotně znevýhodněným občanům, zvýšení bezpečnosti na silnicích, podporu prevence rizikového chování dětí a mládeže a v neposlední řadě i na projekty v oblasti finanční gramotnosti.

Stejně jako vloni mohou letos zájemci o grant podat žádost ve dvou kolech. Stačí vyplnit jednoduchý formulář, který je k dispozici na webu Nadace České pojišťovny nadacecp.cz a ten poté odeslat na e-mailovou adresu grant@nadacecp.cz. První kolo roku 2013 končí 17. května 2013 a druhé pak začíná 1. června 2013.

„Všechny doručené žádosti posuzuje grantová komise složená ze zaměstnanců České pojišťovny a vybírá z nich takové projekty, které mají pro danou osobu, neziskovou organizaci či region prokazatelný přínos a smysl,“
komentuje grantový program Richard Kapsa, předseda správní rady Nadace České pojišťovny.

V předchozím - prvním kole grantového programu - podpořila Nadace České pojišťovny 17 projektů přidělením grantů v celkové hodnotě 608 346 korun. Potřebným pomáhá v rámci firemního dobrovolnictví i více než šest set zaměstnanců ČP, kteří v roce 2012 odpracovali více než 2 000 brigádnických hodin a na charitativních sbírkách vybrali přes jeden milion korun. Tuto částku následně Nadace České pojišťovny zdvojnásobila.

Autor / zdroj: Tomáš Zavoral

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Liberečané hlasováním rozhodli o výsledných projektech

Liberec už zná výsledky prvního ročníku participativního rozpočtu. Do hlasování se zapojilo 3422 Liberečanů a rozhodli tak o projektech, které město b

Post

Hasiči zachraňovali domácí mazlíčky

V neděli téměř současně vyjeli hasiči k záchraně psa a kocoura.

Post

Po stopách řemesel: za březovými metlami do Krkonoš

Dříve se v domácnostech používaly naprosto běžně, dnes již prakticky zcela vymizely. Březové metly v současné době zcela nahradily jejich moderní nást

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě