AKTUÁLNĚ / Společnost

21.2.2013- aktualizováno: 21. 2. 2013 16:24:37

Potravinářská inspekce dostala další varování před výrobky s koninou

ČR

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) obdržela z Německa varování před dalším možným výskytem potravin s obsahem nedeklarovaného koňského masa v České republice.

Německý systém varování RASFF uvedl, že se by se mohlo jednat o výrobky Eismann Lasagne Bolognese, původem z Lucemburska. Ten distribuuje v Česku společnost Eisemann z Jažlovic u Říčan.

Případ byl už podle SZPI předán k prošetření Státní veterinární správě.

Mluvčí veterinární správy Josef Duben následně uvedl, že se mělo jednat o 600 kilogramů výrobků Lasagne Bolognese, ale také Lachs-Lasagne.

"Okamžitě jsme informovali krajskou veterinární správu pro Středočeský kraj a Městskou veterinární správu v Praze. Nyní lze říci, že byly odebrány vzorky a bylo nařízeno do výsledků testů zásilku neuvolnit do tržní sítě," řekl Duben. Výsledky vyšetření očekává do několika dnů.

Ve středu SZPI oznámila, že našla nedeklarované koňské maso ve dvou šaržích lasagní od společnosti Nowaco. Šlo o první případ v Česku. Skandál se záměnou hovězího masa za levnější koňské nabývá v Evropské unii stále větších rozměrů.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Za Sněhurkou a trpaslíky do Slané u Semil

V neděli 8. prosince 2019 jsou do Kulturního domu ve Slané zváni všichni malí i velcí příznivci divadla a pohádek, na které od 15 hodin čeká pohádkové

Post

Výstava v turnovském muzeu tvoří mosty mezi generacemi šperkařů

Oživení turnovské umělecké scény, podpora mladých autorů a zprostředkování mezigeneračního setkání se zkušenými šperkaři. Takové jsou cíle výstavy reg

Post

V Jablonci zazářily již podesáté Hvězdy nad Ještědem

Sedmadvacet finalistů jubilejního desátého ročníku amatérské pěvecké soutěže Hvězdy nad Ještědem se sešlo v sobotu 23. listopadu v Městském divadle v

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA