AKTUÁLNĚ / Společnost

21.2.2013- aktualizováno: 21. 2. 2013 16:24:37

Potravinářská inspekce dostala další varování před výrobky s koninou

ČR

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) obdržela z Německa varování před dalším možným výskytem potravin s obsahem nedeklarovaného koňského masa v České republice.

Německý systém varování RASFF uvedl, že se by se mohlo jednat o výrobky Eismann Lasagne Bolognese, původem z Lucemburska. Ten distribuuje v Česku společnost Eisemann z Jažlovic u Říčan.

Případ byl už podle SZPI předán k prošetření Státní veterinární správě.

Mluvčí veterinární správy Josef Duben následně uvedl, že se mělo jednat o 600 kilogramů výrobků Lasagne Bolognese, ale také Lachs-Lasagne.

"Okamžitě jsme informovali krajskou veterinární správu pro Středočeský kraj a Městskou veterinární správu v Praze. Nyní lze říci, že byly odebrány vzorky a bylo nařízeno do výsledků testů zásilku neuvolnit do tržní sítě," řekl Duben. Výsledky vyšetření očekává do několika dnů.

Ve středu SZPI oznámila, že našla nedeklarované koňské maso ve dvou šaržích lasagní od společnosti Nowaco. Šlo o první případ v Česku. Skandál se záměnou hovězího masa za levnější koňské nabývá v Evropské unii stále větších rozměrů.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Liberečané hlasováním rozhodli o výsledných projektech

Liberec už zná výsledky prvního ročníku participativního rozpočtu. Do hlasování se zapojilo 3422 Liberečanů a rozhodli tak o projektech, které město b

Post

Hasiči zachraňovali domácí mazlíčky

V neděli téměř současně vyjeli hasiči k záchraně psa a kocoura.

Post

Po stopách řemesel: za březovými metlami do Krkonoš

Dříve se v domácnostech používaly naprosto běžně, dnes již prakticky zcela vymizely. Březové metly v současné době zcela nahradily jejich moderní nást

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě