AKTUÁLNĚ / Společnost

10.2.2013

V nemocnici stále leží 300 pacientů s chřipkou. Nejhorší ale máme za sebou

Epidemie chřipky je zřejmě na ústupu. Podle hygieniků konečně začaly klesat počty nakažených. Některá zařízení, kde platil zákaz návštěv, se dnes díky tomu konečně opět otevřela.

Hygienici konečně přišli s optimistickou zprávou - chřipka ztrácí na síle. "Došlo poprvé k poklesu v průměru o čtyři procenta jak u respiračních a i chřipkových onemocnění a to ve většině krajů v České republice a prakticky ve všech věkových skupinách," potvrdil hlavní hygienik Vladimír Valenta.

Díky tomu na mnoha místech konečně přestává platit zákaz návštěv v domovech důchodců. Rodiny se kvůli chřipce neviděly skoro tři neděle. "Je to nepříjemný, když je to zavřený a nejsou návštěvy," postěžovala si Ivana Melichárková.

Chřipka zavírala nejen domovy důchodců, ale i školy. Někde panovala až devatenácti procentní nemocnost. Ta by teď mohla strmě klesat i díky jarním prázdninám. "My čekáme, jaká ta čísla budou po těch to prázdninách. Čekáme, že budou mnohem optimističtější," doufá náměstek primátora Českých Budějovic Petr Podhola.

Nad chřipkou ale rozhodně nemají vyhráno všechny kraje. Právě proto v některých nemocnicích dál platí zákaz návštěv. Rozhodující teď budou následující dny. "V pondělí u nás zasedá pandemický štáb a ten rozhodne o dalším postupu," řekl mluvčí Nemocnice České Budějovice Jan Dušek.

Stále proto platí, pokud chcete někoho navštívit v nemocnici, ověřte si telefonem nejdřív, jestli vás za ním vůbec pustí.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Do Jablonce nad Nisou opět zamíří mladí špičkoví atleti

Pořadatelé atletického oddílu TJ LIAZ Jablonec připravili na víkend 19. a 20. září velkou atletickou podívanou. Po šesti letech a po třetí v krátké hi

Post

Liberecký kraj uzavřel memorandum se společností SeneCura o vybudování zařízení sociálních služeb v Jablonném v Podještědí

Velkou rekonstrukcí má projít areál bývalé Léčebny dlouhodobě nemocných v Jablonném v Podještědí. Liberecký kraj, jenž je jeho vlastníkem, dnes podeps

Post

Komedie Natěrač pobaví diváky ve Slané

V sobotu jsou do Kulturního domu ve Slané zváni všichni příznivci divadla, na které od půl osmé večer čeká představení Natěrač. Jedná se skvělou komed

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě