AKTUÁLNĚ / Společnost

5.1.2013

Při dvou ranních požárech na Liberecku zachránili hasiči téměř dvě desítky lidí

LIBEREC / MŠENO NAD NISOU

Šestnáct lidí zachránili hasiči v sobotu ráno při dvou požárech na Liberecku. První požár vypukl v dvoupatrovém bytovém domě v Liberci, podruhé hořelo ve Mšeně nad Nisou.

"První mimořádnou událostí byl požár v dvoupatrovém bytovém domě s podkrovím v ulici Hanychovská v Liberci. Požár byl ohlášen hasičům krátce po šesté hodině ráno s tím, že jsou uvnitř lidé. Na místě zasahovaly 3 jednotky hasičů," uvedla mluvčí hasičů Zdenka Štrauchová.

Chodba domu byla silně zakouřená, hasiči se proto vydali hledat uvězněné lidi.

"Pomocí vyváděcích masek jsme zachránili 10 lidí. Jednu starší paní, která se nadýchala kouře, jsme předali do péče zdravotníků," popsal situaci velitel čety libereckých profesionálů.

Hasiči z domu zachránili také čtyři psy. Plameny sežehly dvě křesílka a stolek, nacházející se na chodbě.

"Ke druhému požáru vyráželi hasiči do Mšena nad Nisou, kde jim byl krátce před sedmou hodinou přes tísňovou linku 112 oznámen požár v pátém patře panelového domu. Vyhlášen byl druhý stupeň poplachu. I v tomto případě kouř uvěznil obyvatele bytů a hasiči zachraňovali lidi z přilehlých pater,"
sdělila dále Štrauchová.

Hasiči z domu zachránili šest lidí, tři z nich se nadýchali osob a museli si je převzít záchranáři.

"Mezi zachráněnými byl také jeden vozíčkář a pro jednoho muže kolem osmdesáti let museli hasiči do sedmého patra přes balkon pomocí automobilového žebříku," doplnil řídící důstojník Ladislav Žák.

U požáru zasahovaly tři jednotky hasičů, požár nejspíše vzniknul kvůli technické závadě na elektroinstalaci, nicméně hasiči nevylučují ani to, že mohl být úmyslně zapálen.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

O podporu z participativního rozpočtu bude bojovat 26 návrhů

26 návrhů za více než 1,5 milionu korun zaslali obyvatelé Jablonce na magistrát. Zdali získají finanční podporu z participativního rozpočtu města se d

Post

Synagoga v Turnově hostí koncert izraelské zpěvačky Victorie Hanny

Světově známou izraelskou zpěvačku Victorii Hannu přivítá Turnov. V tamní synagoze vystoupí v úterý 16. července v 18 hodin.

Post

Méně známé, ale zajímavé místo kraje: Harrachovská hrobka v Horní Branné

Řadu neznámých nebo méně známých, ale přesto náramně zajímavých míst se může pochlubit Liberecký kraj. Dalším, které se k nim řadí, je Harrachovská hr

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA