AKTUÁLNĚ / Společnost

2.1.2013

Kolik vězňů propustí ve vašem okolí? Lidé se bojí o život.

České věznice opustí minimálně 6 tisíc trestanců. Slušní lidé proto mají obavy o svůj majetek i život.

Amnestie, kterou vyhlásil prezident Klaus, vyvolala mezi některými lidmi strach. Nejvíce se bojí hlavně obyvatelé obcí, ve kterých přímo věznice leží. Mnozí vězni totiž nemají, kam z vězení jít a nebudou se mít jak živit.

"Vyjdou z vězení a budou krást a loupit. Nic jiného neumí,“ stěžuje si muž z Teplic, který má dům jen kousek od tamní věznice.

Někteří lidé dokonce uvažují, že si kvůli amnestii koupí zbraň. "Dvacet roků nás odrbávali a teď očekávají že jim znovu naletíme? Kupuji si pistoli, abych se před tou verbeží, co vyjde z vězení ochránil,“ říká Vladimír Frejlich z Třebíčska.

Nejhorší situace bude zřejmě na nádražích, kam se mnozí vězni bez domova uchýlí. “Budu se jim teď vyhýbat. Čekám, že prudce stoupne kriminalita, hlavně krádeže,“ stěžuje si Petra z Mostu.

Napětí roste i v Ostravě. Z tamní věznice v Heřmanicích propustí více než 50 procent vězňů. "Byl tu teď docela klid. Budeme se teď bát, co ty gauneři provedou,“ stěžuje si staší pán z Ostravy.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

O podporu z participativního rozpočtu bude bojovat 26 návrhů

26 návrhů za více než 1,5 milionu korun zaslali obyvatelé Jablonce na magistrát. Zdali získají finanční podporu z participativního rozpočtu města se d

Post

Synagoga v Turnově hostí koncert izraelské zpěvačky Victorie Hanny

Světově známou izraelskou zpěvačku Victorii Hannu přivítá Turnov. V tamní synagoze vystoupí v úterý 16. července v 18 hodin.

Post

Méně známé, ale zajímavé místo kraje: Harrachovská hrobka v Horní Branné

Řadu neznámých nebo méně známých, ale přesto náramně zajímavých míst se může pochlubit Liberecký kraj. Dalším, které se k nim řadí, je Harrachovská hr

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA