AKTUÁLNĚ / Společnost

2.1.2013

Kolik vězňů propustí ve vašem okolí? Lidé se bojí o život.

České věznice opustí minimálně 6 tisíc trestanců. Slušní lidé proto mají obavy o svůj majetek i život.

Amnestie, kterou vyhlásil prezident Klaus, vyvolala mezi některými lidmi strach. Nejvíce se bojí hlavně obyvatelé obcí, ve kterých přímo věznice leží. Mnozí vězni totiž nemají, kam z vězení jít a nebudou se mít jak živit.

"Vyjdou z vězení a budou krást a loupit. Nic jiného neumí,“ stěžuje si muž z Teplic, který má dům jen kousek od tamní věznice.

Někteří lidé dokonce uvažují, že si kvůli amnestii koupí zbraň. "Dvacet roků nás odrbávali a teď očekávají že jim znovu naletíme? Kupuji si pistoli, abych se před tou verbeží, co vyjde z vězení ochránil,“ říká Vladimír Frejlich z Třebíčska.

Nejhorší situace bude zřejmě na nádražích, kam se mnozí vězni bez domova uchýlí. “Budu se jim teď vyhýbat. Čekám, že prudce stoupne kriminalita, hlavně krádeže,“ stěžuje si Petra z Mostu.

Napětí roste i v Ostravě. Z tamní věznice v Heřmanicích propustí více než 50 procent vězňů. "Byl tu teď docela klid. Budeme se teď bát, co ty gauneři provedou,“ stěžuje si staší pán z Ostravy.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Extrémně napínavý čtvrtý finálový zápas berou pro sebe Tygři

Utkání bylo velmi vyrovnané, hosté ještě pár desítek sekund před třetí sirénou vedli, ale zápas do prodloužení posunul Cienciala. V nastavení byly k v

Post

Soutěž „Kniha roku Libereckého kraje“ zná své vítěze

Cílem soutěže, jejíž vyhlášení proběhlo na Světový den knihy a autorských práv, je ohodnotit autory a nakladatele za mimořádný počin vydaný v příslušn

Post

Třinec doma porazil Liberec a ujal se ve finále vedení

Třinečtí hokejisté využili v prvním finálovém utkání hraném na ledě Werk areny výhody domácího kluziště a porazili Liberec 4:1.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA