AKTUÁLNĚ / Společnost

2.1.2013

Primátor Jablonce nad Nisou přivítal první miminko roku 2013

JABLONEC NAD NISOU

První jablonecké miminko roku 2013 se narodilo na Nový rok v 14:57 manželům Bílkovým z Jablonce nad Nisou. Holčičku Vendulku přišli do života přivítat nejen zástupci jablonecké nemocnice, ale také primátor města Petr Beitl. Ten kromě kytice předal rodičům také tradiční zlatý dukát z České mincovny a velkého plyšového medvěda.

Vendulka je už třetím přírůstkem do rodiny Bílkových. „Trojka je dobré číslo, také mám doma tři děti, už jsou ale trochu větší,“ usmíval se primátor a popřál malé slečně i celé rodině hodně zdraví a štěstí. Malá Vendulka, která primátorskou návštěvu zaspala, při narození vážila 3,1 kg a měřila 51 cm.

Jablonecká porodnice se těší dobré pověsti. „Sjíždí se k nám maminky zblízka i zdaleka, měsíčně sepíšeme kolem 120 porodopisů,“ prozradila hlavní sestra Jitka Řehořová. Porodnost v roce 2012 v Jablonci dosáhla úctyhodného počtu 1453 dětí. Z toho mimojabloneckých dětí bylo 658. „Děkuji Vám i personálu naší nemocnice za vstřícný a profesionální přístup nejen k maminkám, ale i ke všem ostatním pacientům, jsem rád, že Jablonec se může svou nemocnicí chlubit,“ poděkoval primátor Beitl řediteli nemocnice MUDr. Němečkovi.

Autor / zdroj: Markéta Hozová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Extrémně napínavý čtvrtý finálový zápas berou pro sebe Tygři

Utkání bylo velmi vyrovnané, hosté ještě pár desítek sekund před třetí sirénou vedli, ale zápas do prodloužení posunul Cienciala. V nastavení byly k v

Post

Soutěž „Kniha roku Libereckého kraje“ zná své vítěze

Cílem soutěže, jejíž vyhlášení proběhlo na Světový den knihy a autorských práv, je ohodnotit autory a nakladatele za mimořádný počin vydaný v příslušn

Post

Třinec doma porazil Liberec a ujal se ve finále vedení

Třinečtí hokejisté využili v prvním finálovém utkání hraném na ledě Werk areny výhody domácího kluziště a porazili Liberec 4:1.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA