AKTUÁLNĚ / Společnost

2.1.2013

Primátor Jablonce nad Nisou přivítal první miminko roku 2013

JABLONEC NAD NISOU

První jablonecké miminko roku 2013 se narodilo na Nový rok v 14:57 manželům Bílkovým z Jablonce nad Nisou. Holčičku Vendulku přišli do života přivítat nejen zástupci jablonecké nemocnice, ale také primátor města Petr Beitl. Ten kromě kytice předal rodičům také tradiční zlatý dukát z České mincovny a velkého plyšového medvěda.

Vendulka je už třetím přírůstkem do rodiny Bílkových. „Trojka je dobré číslo, také mám doma tři děti, už jsou ale trochu větší,“ usmíval se primátor a popřál malé slečně i celé rodině hodně zdraví a štěstí. Malá Vendulka, která primátorskou návštěvu zaspala, při narození vážila 3,1 kg a měřila 51 cm.

Jablonecká porodnice se těší dobré pověsti. „Sjíždí se k nám maminky zblízka i zdaleka, měsíčně sepíšeme kolem 120 porodopisů,“ prozradila hlavní sestra Jitka Řehořová. Porodnost v roce 2012 v Jablonci dosáhla úctyhodného počtu 1453 dětí. Z toho mimojabloneckých dětí bylo 658. „Děkuji Vám i personálu naší nemocnice za vstřícný a profesionální přístup nejen k maminkám, ale i ke všem ostatním pacientům, jsem rád, že Jablonec se může svou nemocnicí chlubit,“ poděkoval primátor Beitl řediteli nemocnice MUDr. Němečkovi.

Autor / zdroj: Markéta Hozová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

O podporu z participativního rozpočtu bude bojovat 26 návrhů

26 návrhů za více než 1,5 milionu korun zaslali obyvatelé Jablonce na magistrát. Zdali získají finanční podporu z participativního rozpočtu města se d

Post

Synagoga v Turnově hostí koncert izraelské zpěvačky Victorie Hanny

Světově známou izraelskou zpěvačku Victorii Hannu přivítá Turnov. V tamní synagoze vystoupí v úterý 16. července v 18 hodin.

Post

Méně známé, ale zajímavé místo kraje: Harrachovská hrobka v Horní Branné

Řadu neznámých nebo méně známých, ale přesto náramně zajímavých míst se může pochlubit Liberecký kraj. Dalším, které se k nim řadí, je Harrachovská hr

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA