AKTUÁLNĚ / Společnost

2.1.2013

Rok 2013 zahájil Jablonec koncertem

JABLONEC NAD NISOU

Novoroční koncert k 20. výročí obnovy samostatného českého státu se konal 1. ledna večer v jabloneckém městském divadle. V úvodu slavnostního večera byla předána Cena města Pro meritis manželům Scheybalovým in memoriam a Čestné občanství Báře Špotákové.

Divadlo se již od půl sedmé plnilo diváky ve svátečním oblečení, které ve foyer se sklenkou sektu vítal primátor Petr Beitl s manželkou. V úvodu slavnostního večera připomněl primátor ve svém projevu 20. výročí samostatné České republiky, vyzval přítomné k zodpovědnosti a hovořil o nutnosti nespoléhat se na samozvané spasitele. Česká státní hymna v podání Kateřiny Hořejšové pak dokreslila důstojnou atmosféru večera.

Dříve než se svých nástrojů chopili hudebníci královéhradecké filharmonie, byly předány dvě důležité ceny. Tu první – Cenu města Pro meritis udělovanou in memoriam manželům Janě a Josefu V. Scheybalovým převzal z rukou primátora Petr Vobořil, předseda správní rady Jabloneckého kulturního a informačního centra, p. o., který manžele osobně znal a úzce s nimi spolupracoval. „Často si na ně vzpomenu, když stojím před nějakým důležitým rozhodnutím. Nejraději bych byl, kdyby tu místo mě mohl stát alespoň jeden z nich,“ řekl Vobořil. Medaile Pro meritis bude spolu s pamětním listem umístěna v nedávno otevřeném Domě manželů Jany a Josefa V. Scheybalových, v budově bývalé fary v Kostelní ulici, kde manželé bydleli.

Čestné občanství města Jablonce nad Nisou udělil primátor vynikající oštěpařce, držitelce světového rekordu a jablonecké rodačce Báře Špotákové. Zaplněné divadlo Báru přivítalo spontánním potleskem ve stoje. „Nečekala jsem, že se mi budou klepat nohy víc než připřijetí u prezidenta, kde jsem byla extrémně nervózní,“ neskrývala své pohnutí zaskočená Bára. „Moc mě těší, že mám v Jablonci takovou podporu, a i když tu už delší dobu nežiju, ráda se sem vracím a často na Jablonec myslím,“ řekla a dodala, že titulu čestný občan si nesmírně váží.

Koncert Filharmonie Hradec Králové složený mimo jiné ze slavných melodií Johanna Strausse ml., Johanna Sebastiana Bacha byl pro všechny přítomné příjemným vykročením do nového roku.

Autor / zdroj: Markéta Hozová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Extrémně napínavý čtvrtý finálový zápas berou pro sebe Tygři

Utkání bylo velmi vyrovnané, hosté ještě pár desítek sekund před třetí sirénou vedli, ale zápas do prodloužení posunul Cienciala. V nastavení byly k v

Post

Soutěž „Kniha roku Libereckého kraje“ zná své vítěze

Cílem soutěže, jejíž vyhlášení proběhlo na Světový den knihy a autorských práv, je ohodnotit autory a nakladatele za mimořádný počin vydaný v příslušn

Post

Třinec doma porazil Liberec a ujal se ve finále vedení

Třinečtí hokejisté využili v prvním finálovém utkání hraném na ledě Werk areny výhody domácího kluziště a porazili Liberec 4:1.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA