AKTUÁLNĚ / Společnost

2.1.2013

Na Štědrý den nebyl nikdo sám

JABLONEC NAD NISOU

I letos se primátor Petr Beitl na Štědrý den sešel s osamělými jabloneckými seniory. Ke slavnostně prostřeným stolům společně zasedli ve velkém sále Spolkového domu.

Vánoční atmosféru podtrhl houslista František Lamač, který zahrál nejen klasické koledy, ale také populární melodie. Bonbónkem pak bylo vystoupení operní zpěvačky, absolventky pražské konzervatoře Kateřiny Hořejšové. „Zvolili jsme letos komornější variantu posezení v užším kruhu, abychom si mohli společně popovídat,“ vysvětloval primátor. Senioři měli z dvouhodinového posezení radost. „Chutnalo nám, zazpívali jsme si, moc se nám tu líbilo,“ usmívali se při odchodu. Pohoštění na vánoční stoly připravilo občanské sdružení FOKUS, které ve spolkovém domě provozuje kavárnu.

„Každý rok na Štědrý den zveme seniory, kteří nemají žádné příbuzné nebo žijí v Jablonci sami, na vánoční posezení. Navečeří se, popovídají si a nemají na Vánoce takový pocit osamění,“ přibližuje Helena Roudná ze Sboru pro občanské záležitosti jednu z jabloneckých vánočních tradic.

Autor / zdroj: Markéta Hozová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

O podporu z participativního rozpočtu bude bojovat 26 návrhů

26 návrhů za více než 1,5 milionu korun zaslali obyvatelé Jablonce na magistrát. Zdali získají finanční podporu z participativního rozpočtu města se d

Post

Synagoga v Turnově hostí koncert izraelské zpěvačky Victorie Hanny

Světově známou izraelskou zpěvačku Victorii Hannu přivítá Turnov. V tamní synagoze vystoupí v úterý 16. července v 18 hodin.

Post

Méně známé, ale zajímavé místo kraje: Harrachovská hrobka v Horní Branné

Řadu neznámých nebo méně známých, ale přesto náramně zajímavých míst se může pochlubit Liberecký kraj. Dalším, které se k nim řadí, je Harrachovská hr

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA