AKTUÁLNĚ / Společnost

2.1.2013

Na Štědrý den nebyl nikdo sám

JABLONEC NAD NISOU

I letos se primátor Petr Beitl na Štědrý den sešel s osamělými jabloneckými seniory. Ke slavnostně prostřeným stolům společně zasedli ve velkém sále Spolkového domu.

Vánoční atmosféru podtrhl houslista František Lamač, který zahrál nejen klasické koledy, ale také populární melodie. Bonbónkem pak bylo vystoupení operní zpěvačky, absolventky pražské konzervatoře Kateřiny Hořejšové. „Zvolili jsme letos komornější variantu posezení v užším kruhu, abychom si mohli společně popovídat,“ vysvětloval primátor. Senioři měli z dvouhodinového posezení radost. „Chutnalo nám, zazpívali jsme si, moc se nám tu líbilo,“ usmívali se při odchodu. Pohoštění na vánoční stoly připravilo občanské sdružení FOKUS, které ve spolkovém domě provozuje kavárnu.

„Každý rok na Štědrý den zveme seniory, kteří nemají žádné příbuzné nebo žijí v Jablonci sami, na vánoční posezení. Navečeří se, popovídají si a nemají na Vánoce takový pocit osamění,“ přibližuje Helena Roudná ze Sboru pro občanské záležitosti jednu z jabloneckých vánočních tradic.

Autor / zdroj: Markéta Hozová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Extrémně napínavý čtvrtý finálový zápas berou pro sebe Tygři

Utkání bylo velmi vyrovnané, hosté ještě pár desítek sekund před třetí sirénou vedli, ale zápas do prodloužení posunul Cienciala. V nastavení byly k v

Post

Soutěž „Kniha roku Libereckého kraje“ zná své vítěze

Cílem soutěže, jejíž vyhlášení proběhlo na Světový den knihy a autorských práv, je ohodnotit autory a nakladatele za mimořádný počin vydaný v příslušn

Post

Třinec doma porazil Liberec a ujal se ve finále vedení

Třinečtí hokejisté využili v prvním finálovém utkání hraném na ledě Werk areny výhody domácího kluziště a porazili Liberec 4:1.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA