AKTUÁLNĚ / Společnost

1.1.2013

První letošní miminka, Justýnka a Barunka, přišla na svět minutu po půlnoci

ČR

Vůbec první děti, které se v roce 2013 v Česku narodily, jsou Justýnka a Barunka. Obě přišly na svět na jižní Moravě, jedna v Brně a druhá v Břeclavi.

První děti nového roku jsou dvě holky, které přišly na svět jen minutu po půlnoci. Jmenují se Justýnka, ta se narodila v Brně, a Barunka, která přišla na cestě Bára. První kluk přišel na svět také na jižní Moravě, dvě minutu po půlnoci se narodil v Brně Vláďa. Další v pořadí byl Jiřík, který se narodil o tři minutu později, Honzík z Hořovic a David z Prahy pak přišli na svět pod sedmi minutách nového roku.

Prvenství ale drží dvě dívky. Justýnka se narodila v Nemocnici Milosrdných bratří, váží 3400 gramů a měří 50 centimetrů. Barunka přišla na svět v porodnici v Břeclavi, váží 3040 gramů
a měří 51 centimetrů.

"Naši doktoři si pustili časomíru, aby to prý měli přesně, ale na vteřiny to nemám rád. Nicméně mi hlásili 34 vteřin, z Břeclavi 50 vteřin. Mělo by se to počítat ve chvíli, kdy dítě úplně opustí maminku," vysvětlil pro ČTK ředitel brněnské Nemocnice Milosrdných bratří Josef Drbal.

Stejně jako loni se tak na jižní Moravě narodily dvě děti minutu po půlnoci. Podle Drbala jde vyloženě o náhodu. "Čas porodu lze naplánovat při císařském řezu, ale jinak ne. Ještě když jsem na Silvestra odjížděl z práce, ze švandy jsem se ptal, jestli je u nás nějaký porod nachystaný, a nevypadalo to," dodal.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

O podporu z participativního rozpočtu bude bojovat 26 návrhů

26 návrhů za více než 1,5 milionu korun zaslali obyvatelé Jablonce na magistrát. Zdali získají finanční podporu z participativního rozpočtu města se d

Post

Synagoga v Turnově hostí koncert izraelské zpěvačky Victorie Hanny

Světově známou izraelskou zpěvačku Victorii Hannu přivítá Turnov. V tamní synagoze vystoupí v úterý 16. července v 18 hodin.

Post

Méně známé, ale zajímavé místo kraje: Harrachovská hrobka v Horní Branné

Řadu neznámých nebo méně známých, ale přesto náramně zajímavých míst se může pochlubit Liberecký kraj. Dalším, které se k nim řadí, je Harrachovská hr

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA