AKTUÁLNĚ / Společnost

1.1.2013

První letošní miminka, Justýnka a Barunka, přišla na svět minutu po půlnoci

ČR

Vůbec první děti, které se v roce 2013 v Česku narodily, jsou Justýnka a Barunka. Obě přišly na svět na jižní Moravě, jedna v Brně a druhá v Břeclavi.

První děti nového roku jsou dvě holky, které přišly na svět jen minutu po půlnoci. Jmenují se Justýnka, ta se narodila v Brně, a Barunka, která přišla na cestě Bára. První kluk přišel na svět také na jižní Moravě, dvě minutu po půlnoci se narodil v Brně Vláďa. Další v pořadí byl Jiřík, který se narodil o tři minutu později, Honzík z Hořovic a David z Prahy pak přišli na svět pod sedmi minutách nového roku.

Prvenství ale drží dvě dívky. Justýnka se narodila v Nemocnici Milosrdných bratří, váží 3400 gramů a měří 50 centimetrů. Barunka přišla na svět v porodnici v Břeclavi, váží 3040 gramů
a měří 51 centimetrů.

"Naši doktoři si pustili časomíru, aby to prý měli přesně, ale na vteřiny to nemám rád. Nicméně mi hlásili 34 vteřin, z Břeclavi 50 vteřin. Mělo by se to počítat ve chvíli, kdy dítě úplně opustí maminku," vysvětlil pro ČTK ředitel brněnské Nemocnice Milosrdných bratří Josef Drbal.

Stejně jako loni se tak na jižní Moravě narodily dvě děti minutu po půlnoci. Podle Drbala jde vyloženě o náhodu. "Čas porodu lze naplánovat při císařském řezu, ale jinak ne. Ještě když jsem na Silvestra odjížděl z práce, ze švandy jsem se ptal, jestli je u nás nějaký porod nachystaný, a nevypadalo to," dodal.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Extrémně napínavý čtvrtý finálový zápas berou pro sebe Tygři

Utkání bylo velmi vyrovnané, hosté ještě pár desítek sekund před třetí sirénou vedli, ale zápas do prodloužení posunul Cienciala. V nastavení byly k v

Post

Soutěž „Kniha roku Libereckého kraje“ zná své vítěze

Cílem soutěže, jejíž vyhlášení proběhlo na Světový den knihy a autorských práv, je ohodnotit autory a nakladatele za mimořádný počin vydaný v příslušn

Post

Třinec doma porazil Liberec a ujal se ve finále vedení

Třinečtí hokejisté využili v prvním finálovém utkání hraném na ledě Werk areny výhody domácího kluziště a porazili Liberec 4:1.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA