AKTUÁLNĚ / Společnost

1.1.2013

Poklidného Silvestra na Liberecku narušil požár chaty, škoda je 1 milion korun

LIBERECKÝ KRAJ

Během Silvestra vyjížděli hasiči v Libereckém kraji celkem k šesti událostem. Čtyřikrát šlo o požár, dvakrát o únik nebezpečných látek.

V celku poklidný den narušil požár chaty v Liberci Doubí, který byl hasičům ohlášen na tísňovou linku 112 ve 20:34 hodin. Na místě zasahovaly 3 jednotky hasičů – liberečtí profesionálové, kterým pomáhali dobrovolní hasiči z Vesce a Pilínkova.

Chata velikosti 6x4 metry se při příjezdu hasičů nacházela celá v plamenech, hasiči se soustředili na uhašení obvodových konstrukcí a zabránění rozšíření požáru na další chaty. Z požářiště vynesli také kilogramovou PB láhev, kterou ochlazovali ve vodní lázni. Zpět na základnu se vraceli hasiči kolem půlnoci, liberečtí profesionálové pak až dnes v 1 hodinu ráno. Škoda byla odhadnuta majitelem na 1 milion korun, příčina je zatím v šetření a dnes v 10 hodin proběhne další ohledání požářiště.

Stejně jako vloni i letos kolem půlnoci zasahovali u požáru plastového kontejneru na separovaný odpad. Hasiči k němu byli voláni ve 23:26 hodin do ulice 28. října v České Lípě. Požár uhasili dvěma proudy vysokotlaku, škoda byla stanovena na 15 000 Kč.

Autor / zdroj: por. Mgr. Zdenka Štrauchová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Extrémně napínavý čtvrtý finálový zápas berou pro sebe Tygři

Utkání bylo velmi vyrovnané, hosté ještě pár desítek sekund před třetí sirénou vedli, ale zápas do prodloužení posunul Cienciala. V nastavení byly k v

Post

Soutěž „Kniha roku Libereckého kraje“ zná své vítěze

Cílem soutěže, jejíž vyhlášení proběhlo na Světový den knihy a autorských práv, je ohodnotit autory a nakladatele za mimořádný počin vydaný v příslušn

Post

Třinec doma porazil Liberec a ujal se ve finále vedení

Třinečtí hokejisté využili v prvním finálovém utkání hraném na ledě Werk areny výhody domácího kluziště a porazili Liberec 4:1.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA