AKTUÁLNĚ / Společnost

1.1.2013

Poklidného Silvestra na Liberecku narušil požár chaty, škoda je 1 milion korun

LIBERECKÝ KRAJ

Během Silvestra vyjížděli hasiči v Libereckém kraji celkem k šesti událostem. Čtyřikrát šlo o požár, dvakrát o únik nebezpečných látek.

V celku poklidný den narušil požár chaty v Liberci Doubí, který byl hasičům ohlášen na tísňovou linku 112 ve 20:34 hodin. Na místě zasahovaly 3 jednotky hasičů – liberečtí profesionálové, kterým pomáhali dobrovolní hasiči z Vesce a Pilínkova.

Chata velikosti 6x4 metry se při příjezdu hasičů nacházela celá v plamenech, hasiči se soustředili na uhašení obvodových konstrukcí a zabránění rozšíření požáru na další chaty. Z požářiště vynesli také kilogramovou PB láhev, kterou ochlazovali ve vodní lázni. Zpět na základnu se vraceli hasiči kolem půlnoci, liberečtí profesionálové pak až dnes v 1 hodinu ráno. Škoda byla odhadnuta majitelem na 1 milion korun, příčina je zatím v šetření a dnes v 10 hodin proběhne další ohledání požářiště.

Stejně jako vloni i letos kolem půlnoci zasahovali u požáru plastového kontejneru na separovaný odpad. Hasiči k němu byli voláni ve 23:26 hodin do ulice 28. října v České Lípě. Požár uhasili dvěma proudy vysokotlaku, škoda byla stanovena na 15 000 Kč.

Autor / zdroj: por. Mgr. Zdenka Štrauchová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

O podporu z participativního rozpočtu bude bojovat 26 návrhů

26 návrhů za více než 1,5 milionu korun zaslali obyvatelé Jablonce na magistrát. Zdali získají finanční podporu z participativního rozpočtu města se d

Post

Synagoga v Turnově hostí koncert izraelské zpěvačky Victorie Hanny

Světově známou izraelskou zpěvačku Victorii Hannu přivítá Turnov. V tamní synagoze vystoupí v úterý 16. července v 18 hodin.

Post

Méně známé, ale zajímavé místo kraje: Harrachovská hrobka v Horní Branné

Řadu neznámých nebo méně známých, ale přesto náramně zajímavých míst se může pochlubit Liberecký kraj. Dalším, které se k nim řadí, je Harrachovská hr

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA